Elon Musk’tan Yine DOGE Desteği: Dogecoin Fiyatı Sıçradı!

Uzun bir sessizliğin ardından, kripto para dünyasında yeri olan Elon Musk geri döndü. Üstelik attığı tek bir tweet ile Dogecoin (DOGE) fiyatı yeniden canlandı. Gece saatlerinde paylaştığı eğlenceli görsel, DOGE yatırımcılarını sevindirdi. Diğer yandan, kripto para piyasasında da dalgalanmalara yol açtı. Peki, Elon Musk’ın bu hamlesi Dogecoin fiyatını nasıl etkiledi? Tabii ki yükseliş ile!

Musk’ın paylaşımı Dogecoin fiyatını bir miktar etkiledi

En büyük meme coin olan Dogecoin’in (DOGE) fiyatı, Elon Musk’ın paylaşımı ile dalgalandı. Musk’ın Bitcoin parodisine adanmış bir başka meme daha yayınlamasının ardından yükseldi. Üstelik, %5’ten fazla artış gösterdi. Musk, 1979 yapımı komedi filmi Monty Python’s Life of Brian’daki popüler bir şakanın bir varyasyonunu paylaştı. Milyarder, ana akım medyayı tarihi komedi filmindeki piyadelerin üyeleri olarak tasvir etti. Musk, ana akım medyanın, piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimi arasında yer alan popüler meme coin’i kapsamak zorunda oldukları için eğlendiğini belli ediyor.

Yine de Musk kaynaklı fiyat artışı oldukça kısa sürdü. Bu da milyarderin sosyal medya paylaşımlarının gücünün azaldığı anlamına geliyor. Tartışmalı girişimci, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Dogecoin’i 2021’de ilgi odağı haline getirmekten ve sonuçta meme coinin piyasa değeri açısından dördüncü sırayı almasına ve kısa süreliğine piyasa değeri olarak 85 milyar doları aşmasına neden olan devasa rallisini ateşlemesinden büyük ölçüde sorumlu.

Geçtiğimiz boğa sezonunda DOGE’un rekor kırmasını sağlamıştı

Dünyanın en zengin iş insanlarından biri olan Elon Musk, kripto para piyasasındaki etkisini bir kez daha gösterdi. Geçtiğimiz boğa sezonunda Dogecoin (DOGE) fiyatını yükselişe taşıyan Musk, uzun bir aradan sonra attığı tweet ile DOGE’yi yeniden gündemde getirdi. Bu paylaşım sonrasında Dogecoin fiyatında çalkantılı bir yükseliş gerçekleşti. DOGE, Musk gönderisi ile %6 değer kazanarak 0,14 dolara kadar yükseldi. Ancak artış uzun sürmedi, zira daha geniş piyasada düşüş hakim hale geldi.

Elon Musk’ın Dogecoin’e desteği, DOGE yatırımcıları arasında büyük bir heyecan yarattı. Birçok yatırımcı, Musk’ın bu paylaşımının DOGE fiyatını daha da yukarılara taşıyacağına inanmakta.  Musk, uzun yıllardır Dogecoin’i destekleyen en önemli isimlerden biri. Geçmişte yaptığı açıklamalar ve yatırımlar ile DOGE’nin popülerleşmesine büyük katkı sağladı.

Mevcut düşüş piyasasında Dogecoin fiyatı

DOGE fiyatı, Elon Musk’ın gönderisinin çoğunluğa ulaşmaya başladığı sıralar yükseliş gösterse de, daha sonra düşüş yaşadı. Bu düşüş, piyasadaki genel kan kaybından kaynaklı idi. Öncelikle, en büyük kripto para birimi Bitcoin 62.000 dolar seviyelerine geriledi. Ayrıca piyasa değeri ile ilk 100 içerisinde yer alan birçok coin, yüzde 10 civarı kayıplar yaşadı.

Sonuç olarak, Musk’ın son paylaşımının kripto para piyasası üzerinde ne gibi bir etkisi olacağını kesin olarak söylemek zor. Kripto para piyasası oldukça değişken bir piyasa ve ani fiyat dalgalanmaları yaşayabiliyor. Yatırımcıların, Musk’ın paylaşımlarına ve diğer piyasa etkenlerine dikkat ederek bilinçli yatırım yapmaları önemli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x