Çocuk tacizi iddialarının arkasından FETÖ’den ihraç edilen profesör çıktı iddiası

İstanbul’da Adli Tıp Kurumu’nda görevli iken FETÖ üyesi olduğu için görevinden alınan Prof. Dr. Süleyman S. Z.’nin kurduğu muayenehanede çok sayıda çocuğa ilaç içirerek “ailem tarafından cinsel istismara uğradım” dedirttiği iddia edildi. 

FETÖ’den ihraç edilmiş

Psikiyatri kliniği hakkında inceleme başlatıldı. Kliniğin sahibinin FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) üyesi olduğu için kamudan ihraç edilen Prof. Süleyman Salih Z. olduğu anlaşıldı. Süleyman Salih Z.’nin 2010-2016 yılları arasında Adli Tıp Kurumu 6. İhtisas Kurulu üyesi ve çocuk cinsel tacizlerine bakan tek isim olduğu ortaya çıktı.

Çocuklara hayvanlarda kullanılan ilaçla telkin iddiası

Sözcü’den Habip Atam imzalı habere göre;  Polis ekiplerince yapılan çalışmalarda, Prof. Süleyman Salih Z.’nin bazı çocuklara, ailelerini şikayet etmeleri konusunda telkinlerde bulunduğu iddialarını ulaşıldı. Ayrıca bazı ailelerden taciz raporlarının gizli tutulması için para istendiği öne sürüldü. Şüpheli profesörün çocuklarda, anestezi işlemi için kullanılan ketamin kullandığı da belirlendi. Hayvanlarda da kullanılan bu ilacın, çocukları bir nevi hipnoz durumuna geçirdiği ve Prof. Süleyman Salih Z.’nin ilacı kullandığı hastalarına taciz edildiklerine yönelik telkinlerde bulunduğu iddia edildi.

6 kişi gözaltında

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri Prof. Süleyman Salih Z., diş hekimi olan eşi Özgül Z.(49), şüpheli profesörün yardımcısı Dr. Ahmet A. (27), asistan doktor Zeynep A. (32), devlet hastanesi acil servisinde çalışan ve Prof. Süleyman Salih Z.’ye ketemin ilaçlarının temin ettiği belirtilen Hüsna A. (29) ile klinik sekreteri İnci A. (51) gözaltına alındı.

40’ın üzerinde rapor

Gözaltına alınan şüphelilere iddiaların sorulduğu da öğrenildi. İddiaya göre, çocuk, ergen ve aile psikiyatri uzmanı Prof. Süleyman Salih Z.’nin emniyetteki ifadesinde, kendisine gelen 40’ın üzerinde hastaya çocukluk döneminde cinsel saldırıya maruz kaldıkları yönünde rapor oluşturduğunu dile getirdiği öğrenildi. Bu hastalara rapor oluşturma gerekçesini çoklu kişilik bozukluğu üzerinden açıklayan doktorun, önce çocuklara telkinde bulunmadığını söylediği belirtildi.

Psikiyatri hastalarının tedavisinde ülkemizde kullanılmayan Ketamin ilacı verdiği hastalara telkin yaptığı iddiaları da sorulan Prof. Süleyman Salih Z.’nin bu soruları da tedavinin bir parçası olarak açıkladığı öne sürüldü. Bazı mesajlarda hastaların ailelerini tehdit ettiği ve para vermemeleri durumunda hazırladığı raporlarla tehdit ettiği iddia edilen doktorun, çelişkili ifadelerle bu iddiaları kabul etmediği öne sürüldü. Evindeki aramalarda ketamin bulunan Süleyman Salih Z.’nin bu ilacı Hüsna A.’dan aldığını kabul ettiği de öğrenildi.

14-15 öğrenciyi yurt dışına yollamış

İlaç etkisiyle telkinde bulunduğu çocukları ailelerine karşı kullandığı öne sürülen doktorun bazı öğrencileri “Yurt dışında ağabey ve ablam var sizi onların yanında okullara gönderebilirim” diyerek ikna ettiği de belirtildi. Şüphelinin bu iddialar üzerine 14-15 öğrenciyi Avrupa’ya gönderdiğini doğruladığı öğrenildi. Öğrencileri yurt dışındaki FETÖ okullarına gönderdiğinden şüphelenin doktorun, “Ben yurt dışındaki ücretsiz okulları biliyorum” diyerek kendisini savunduğu belirtildi.

İki tutuklu, 4 adli kontrol

Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler sağlık kontrolü sonrasında adliyeye gönderildi. Şüphelilerden Süleyman Salih Z. ve  Ahmet A. tutuklandı. Diğer şüphelilerin ise adli kontrol şartıyla serbest kaldığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x